Uznawany za najwybitniejszego przedstawiciela swojej epoki, wielkiego mistrza, współtwórcę secesji oraz przedstawiciela wiedeńskiego modernizmu – Gustav Klimt – był niewątpliwie artystą wyjątkowym. I kontrowersyjnym.

Wiecznie niezadowolony z efektów swojej pracy perfekcjonista często powtarzał „boję się miłości i czuję przed nią respekt”. Być może właśnie dlatego nigdy się nie ożenił i przez całe  życie mieszkał ze swoją matką. Nie wyróżniał się, nie był typem amanta, ale… fascynował kobiety. A kobiety fascynowały Klimta. Stały się jego główną inspiracją, jedynym tematem, który malował z prawdziwą pasją i pietyzmem. Muzy stawały się bardzo często jednocześnie jego kochankami, co dziś pozwala nazwać Klimta jednym z największych malarzy erotycznych w historii sztuki.

Więcej na temat fascynacji Gustava Klimta, jego życia i twórczości szukajcie w albumie, który pojawił się na rynku nakładem wydawnictwa Könemann.

Na 288 stronach zebrano obszerną kolekcję prac artysty. Od tych najbardziej popularnych jak osławiony Pocałunek, po te mniej znane, ukazujące dorobek i rozwój drogi artystycznej Klimta.

Gustav Klimt koenemann pl

Album został wydany w ramach serii poświęconej najważniejszym światowym artystom.
Polska wersja językowa.
Format: 18×18 cm
Cena ok. 50 zł
www.koenemann.pl
www.facebook.com/koenemannpl

KONEMANN