Już po raz kolejny polskie rezydencje królewskie w iście szlacheckim stylu zachęcają do odwiedzania swoich gmachów. Przez cały listopad wstęp do czterech wielkich posiadłości będzie darmowy, a w każdej czekać będą na odwiedzających dodatkowe atrakcje! W tym roku przewodnie hasło imprezy brzmi: “Tu dzieje się historia”. Ciekawy program towarzyszący, otwarte galerie, wykłady, spacery tematyczne, gry i zabawy mają zachęcać do korzystania z oferty i zwabiać rzesze nowych gości.

listopad2018

Właśnie w listopadzie, miesiącu jesiennych chłodów, szarugi i pierwszych oznak zbliżającej się zimy, kulturalne instytucje statystycznie odwiedzane są najrzadziej. Stąd pomysłowa akcja królewskich rezydencji – jedno z najważniejszych wydarzeń mających na celu ogólnopolską promocję zabytków i muzealnych zbiorów. To przy tym edukacja kulturalna, zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury oraz wzrost uczestnictwa w kulturze, zwłaszcza ze strony dzieci, młodzieży i seniorów.

Szczegółowy program można znaleźć na stronach internetowych uczestniczących w akcji rezydencji: Zamku Królewskiego w WarszawieZamku Królewskiego na WaweluMuzeum Łazienki Królewskie i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Darmowy listopad stał się częścią programu „Kultura dostępna”, realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.